0.00 0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

0.00 0
סל קניות

אין מוצרים בסל הקניות.

שוקרים וציוד חשמלי

שוקרים חשמליים או טייזר חשמלי: תוספת בטיחות והגנה עצמית

במציאות שבה אנחנו חיים כיום במדינת ישראל הבטיחות האישית של כולנו הופכת לחשובה יותר ויותר. שוקרים חשמליים ואקדחי טייזר חשמלי הם מוצרי הגנה עצמית המציעים תחושת ביטחון ומוכנות במצבי חירום. מכשירים אלה נועדו לספק אמצעי הגנה יעילה מפני איומים פוטנציאליים כמו למשל איומי טרור, אלימות, תקיפות נשים, מקרי שוד ועוד. בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה משמעותית באנשים המחזיקים כלים אלו ובפופולאריות שצברו בשל יעילותם בהרתעת תוקפים ומבלי לגרום לנזק קבוע ומשמעותי. בואו נדבר על היתרונות, השימושים, תרומת הבטיחות ונציין סוגים שונים של שוקרים וטייזרים, ונשפוך אור על חשיבותם בהגברת הבטיחות האישית.

הבנת המטרה והשימוש בשוקר וטייזר חשמלי

שוקרים וטייזרים משמשים בעיקר למטרות הגנה עצמית. הם יכולים להשבית את התוקף באופן זמני, ולספק למשתמש הזדמנות לברוח ממצבים מסוכנים ולבקש עזרה. מכשירים אלה יכולים להיות שימושיים במיוחד בתרחישים שבהם הקורבן נמצא בנחיתות פיזית או כאשר רוצים למנוע מאירוע מסוים להסלים.

היתרונות של שימוש ואחזקת שוקרים חשמליים ואקדחי טייזר חשמלי

1.      אמצעי הגנה יעיל אך אינו קטלני – שוקר או טייזר חשמלי מספק את היכולת להגן על עצמך בשעת הצורך במקרה של תקיפה, ניסיון שוד או אלימות ומשתק את החשוד או התוקף באופן מיידי, אך יחד עם זאת אינו גורם נזק חמור בהשוואה לכלי נשק אחרים.

2.      שיפור והגברת הביטחון האישי – אחת התרומות הבולטות ביותר היא שיפור הבטיחות האישית והציבורית. על ידי מתן אפשרות ליחידים להגן על עצמם באמצעות שוקר חשמלי חוקי למשל, מתחזקת תחושת הביטחון. כלים אלו מאפשרים לשמור על מרחק בטוח מהתוקף תוך יכולת שימוש בשעת הצורך ויכול להיות בעל ערך עבור אנשים שאין להם את הכח הפיזי לגבור על התוקף ישירות או כאשר חיפוש אחר עזרה ובריחה הם בראש סדר העדיפויות באותו הרגע.

3.      שימוש קל ופשוט – מכשירים אלו הינם ידידותיים לשימוש וקלים מאוד לתפעול ואינם דורשים הכשרה כך שכל אחד אשר רוצה להחזיק בכלי שכזה יוכל לתפעל אותו בקלות במקרה ויצטרך.

4.      סיכון מופחת להסלמה והתפתחות האירוע – אנשי כוחות הביטחון לרבות שוטרים, נושאים שוקר או אקדח טייזר חשמלי ובכך יש להם אפשרות לשימוש בהם כאופציית ביניים בין פקודה מילולית שלא נאכפת ועד לשימוש בכח משמעותי יותר ובכך לנטרל חשוד מבלי להגרר לאירוע שיכול לכלול נפגעים. ובכלל, נוכחות הנראית לעין של מכשירים אלו עשויה להרתיע מלכתחילה ולמנוע מצבים אלימים.

5.      מכשיר קטן וקומפקטי – כאשר מדברים על שוקר חשמלי חוקי אנחנו מבינים כי מדובר על אביזר יחסית קטן שלרוב נכנס בכל תיק יד או אפילו בכיס ובכך חוסך מקום ואינו מצריך ציוד נשיאה מיוחד כאשר לוקחים אותו יחד איתנו.

בחינת סוגים שונים

ישנם סוגים שונים גם של שוקר וגם של טייזר אשר זמינים בשוק, כל אחד עם תכונות ויכולות משלו. חלק מהמכשירים מיועדים לנשיאה קלילה, הדומים לחפצים יומיומיים, בעוד שאחרים מתוכננים בצורה גלויה יותר כדי למנוע איומים פוטנציאליים.

מה חשוב לדעת כאשר בוחרים שוקר חשמלי

בעת בחירת שוקר חשמלי או טייזר, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים אשר יקלו את תהליך הבחירה והרכישה:

 • עוצמת מתח והספק – מוצרים אלו מגיעים ברמות מתח והספק שונות. מתח גבוה ופולסים אשר יוצאים מהמכשיר מעידים על מכשיר עוצמתי יותר. חשוב לזכור – ככל שהמוצר חזק יותר כך התוקף ינוטרל בצורה מהירה יותר.

 • תכונות בטיחות – חפשו שוקרים המשלבים תכונות בטיחות למניעת פריקה מקרית (שימוש שאינו לצורך). למכשירים איכותיים רבים יש מנגנונים מובנים כמו מתגי בטיחות ונעילה אשר מסייעים במניעת הפעלה לא מכוונת ובכך מפחיתה את הסיכון לפגיעה שלא לצורך.

 • עיצוב, גודל ונוחות – העיצוב והארגונומיה של המוצר יכולים להשפיע על מידת הקלות שבה תתפעלו את המוצר בשעת חירום. חשוב לשים לב ולקחת בחשבון את הגודל, המשקל, האחיזה וקלות השימוש אשר משתנה מאדם לאדם. עיצוב נוח וקל לאחיזה יבטיח עבורכם שימוש קל ומהיר במצבי לחץ.

 • מכשירים נטענים לעומת חד פעמיים – חלק מהשוקרים מופעלים על ידי סוללות חד פעמיות בעוד שאחרים נטענים. דגמים נטענים יכולים להיות חסכוניים יותר בטווח הארוך ובדרך כלל יותר ידידותיים לסביבה.

שיקולי בטיחות ושימוש נכון

בעוד שוקר חשמלי וטייזרים הם כלים יעילים בעת הצורך, שימוש נכון ואמצעי זהירות הם בעלי חשיבות עליונה. על המשתמשים להיות מודעים להשפעות הפוטנציאליות של מכשירים אלה ולכוון להשתמש בהם באחריות. זה כולל הבנת הסיכונים הפוטנציאליים הקשורים למצבים רפואיים מסוימים ואזורים רגישים בגוף, ובכלל ישנה עדיפות לקבל הסבר קצר על הכלי ועל יכולותיו - כאשר אתם רוכשים מוצר כזה בחנות מוצרי הגנה עצמית, בקשו מוכר מקצועי מטעמם שיעזור לכם בנושא.

היבטים משפטיים – שוקר חשמלי חוקי

לשאלת הרבים: "האם מותר להשתמש או להחזיק שוקר חשמלי?" – על פי חוק העונשין בישראל שוקר חשמלי אינו נחשב ככלי נשק. סעיף 1 לחוק העונשין אומר כי אין צורך להוכיח שמותר להחזיק בשוקר כל עוד אין איסור לפי חוק כלשהו על הדבר, כמו למשל כאשר מדובר על סכין שעל הנושא יש איסור ברור. חשוב לזכור כי השימוש בשוקר או בטייזר חשמלי ייעשה רק כאשר ישנה סכנה מוחשית, נעשתה פגיעה קודמת בגוף האדם, נעשתה פעולת התגוננות סבירה לאור הנסיבות באותו האירוע או כאשר לא היה ניתן להדוף את התקיפה בצורה אחרת. לכן חשוב מאוד לשים לב לפני שמשתמשים באביזר זה.

לאור ההסבר וההבנה כי מותר לשאת שוקר חשמלי, ניתן גם למכור ולרכוש אותו באינטרנט והעדיפות היא שהדבר ייעשה באתר אינטרנט בארץ, כמו למשל בחנות המקצועית של פנטום מוצרי הגנה ולא בייבוא מוצר שלא מכירים דרך האינטרנט ומה גם כאשר מדובר על מוצר חשמלי פריט זה עובר מכס ויכול ליצור בעיות כאלו ואחרות.

השוואת שוקר וטייזר למוצרי הגנה עצמית אחרים

שוקרים וטייזרים הם רק אפשרות אחת מבין הרבה אביזרים הגנה עצמית שונים. השוואת היתרונות והמגבלות שלהם לשיטות אחרות, כגון תרסיס פלפל, יכולה לעזור לאנשים לבחור את הפתרון המתאים ביותר לצרכים ולהעדפות שלהם.

לסיכום, שוקרים וטייזרים חוללו מהפכה בדרך שבה אנשים מתייחסים לבטיחות האישית. מכשירים אלו מספקים אמצעי הגנה יעיל ולא קטלני, התורמים לביטחון הפרט והציבור כאחד. על ידי העצמת המשתמשים להרתיע איומים ומצבים שעלולים להיות מסוכנים, הכלים הללו ממלאים תפקיד חשוב בקידום ושיפור הבטיחות של כולנו.

שאלות נפוצות

1.      האם שוקר חשמלי חוקי ומאושר לנשיאה לכל מקום?

במדינת ישראל מותר וחוקי להסתובב עם שוקר חשמלי כל עוד משמש להגנה עצמית ולא לתקיפה.

2.      האם שוקרים חשמליים וטייזרים גורמים לנזק קבוע?

 לא, כלים אלה נועדו לנטרל את האויב בצורה מיידית אך לא בצורה הגורמת נזק לטווח הארוך כמו כלי הגנה אחרים.

3.      האם כל אחד יכול להשתמש בשוקרים וטייזרים חשמליים?

הם אמנם ידידותיים למשתמש, אך מומלץ לעבור הדרכה הכוללת הסבר לשימוש יעיל ואחראי.

4.      האם שוקר חשמלי עובד דרך בגדים?

 כן, המטען החשמלי יכול לחדור לבגדים ככל שהוא בעל מתח גבוה יותר כך הוא ינטרל את התוקף גם כאשר הוא עם בגדים.

5.      האם יש חלופות לשוקרים וטייזרים חשמליים להגנה עצמית?

 כן, ישנם מגוון רחב של מוצרי הגנה עצמית וחלופות כמו תרסיס גז פלפל, אזעקות אישיות ועוד. לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות משלה.

הצטרפו למועדון הלקוחות

ותהנו מהנחות ומבצעים מיוחדים לחברי מועדון בלבד!
0
  0
  העגלה שלי
  עגלת הקניות שלך ריקהבחזרה לחנות
  דילוג לתוכן